KONFERENCJE

XIII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA UZBROJENIOWA 2020
Naukowe Aspekty Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa

W dniach 21 - 24 września 2020 r. na Zamku Ryn odbędzię się XIII Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa „Naukowe Aspekty Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa”.

więcej ...

XII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA UZBROJENIOWA 2018
Naukowe Aspekty Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa

W dniach 17 - 20 września 2018 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa „Naukowe Aspekty Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa”.

więcej ...

V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA
SNAJPER 2018
DZIAŁANIA SPECJALNE W ASPEKCIE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

W dniach 15-18 maja 2018 r. w siedzibie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia odbyła się V Międzynarodowa Konferencja „Działania Specjalne w Aspekcie Bezpieczeństwa Narodowego – SNAJPER 2018”.

Głównym celem Konferencji była prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych i rozwiązań technologicznych mających wpływ na prowadzenie współczesnych działań specjalnych. Ponadto również możliwość wymiany poglądów i doświadczeń na temat roli działań specjalnych w aspekcie bezpieczeństwa narodowego z uwzględnieniem aktualnej sytuacji międzynarodowej.więcej ...

XXI Międzynarodowa Konferencja Naukowo–Techniczna UZBROJENIE’ 2017

W dniach 19 – 22 czerwca 2017 roku odbyła się XXI Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna na temat „Problemy rozwoju, produkcji i eksploatacji techniki uzbrojenia” UZBROJENIE’2017.

więcej ...

XI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA UZBROJENIOWA 2016
Naukowe Aspekty Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa

W dniach 19-22.09.2016 r., w mazurskim zamku Ryn, odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa „Naukowe Aspekty Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa”, której otwarcia dokonali: dr hab. inż. Stanisław Kachela, dziekan z Instytutu Techniki Uzbrojenia Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa WAT oraz płk dr inż. Jacek Borkowski Dyrektor WITU, który także wygłosił wykład inauguracyjny.

więcej ...

KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA SYMULATORY‘2016
„Symulatory i trenażery broni w szkoleniu Sił Zbrojnych -
nowoczesność technologii i kierunki rozwoju”

OTWARCIE LABORATORIUM SYMULATORÓW WITU

Konferencja Symulatory‘2016, której pierwsza edycja odbyła się 23.02.2016 r. organizowana jest wspólnie przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia i Inspektorat Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Celem konferencji była prezentacja myśli technicznej, dotychczasowego dorobku i planów rozwoju w zakresie systemów symulacji systemów uzbrojenia i trenażerów oraz planów ich wykorzystania przez obecnych i przyszłych użytkowników, dyskusja na temat kierunków rozwoju współczesnej techniki systemów szkolno-treningowych.
Zorganizowanie konferencji w nowopowstałym Laboratorium Symulatorów w WITU umożliwiło przeprowadzenie praktycznego pokazu funkcjonowania symulatorów broni Śnieżnik i trenażera CQC.

więcej ...

II MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA
DZIAŁANIA SPECJALNE W ASPEKCIE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO - SNAJPER 2015

WITU w Zielonce oraz Stowarzyszenie Ekspertów Bezpieczeństwa RP zorganizowało międzynarodową konferencję skierowaną do czynnych żołnierzy, operatorów i funkcjonariuszy służb specjalnych, a w szczególności strzelców wyborowych, snajperów. Głównym celem konferencji była prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych i rozwiązań technologicznych mających wpływ na prowadzenie współczesnych działań specjalnych.

więcej ...

XX Międzynarodowa Konferencja Naukowo–Techniczna UZBROJENIE’ 2015
VIII Sympozjum Szefostwa Służby Uzbrojenia i Elektroniki IWSZ

W dniach 8 – 11 czerwca 2015 roku, w Centrum Kongresowym Warszawianka w Jachrance, odbędzie się XX Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna na temat „Problemy rozwoju, produkcji i eksploatacji techniki uzbrojenia” UZBROJENIE’2015, której towarzyszyć będzie VIII Sympozjum Szefostwa Służby Uzbrojenia i Elektroniki Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Konferencja i sympozjum organizowane są wspólnie przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia i Instytut Techniki Uzbrojenia Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej, przy współudziale Szefostwa Służby Uzbrojenia i Elektroniki IWSZ, Zakładów Mechanicznych TARNÓW S.A oraz MESKO S.A., PCO S.A. i ENVIBRA Sp.z o.o.

więcej ...

II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna 2014
Problematyka funkcjonowania i rozwoju branży metalowej w Polsce
„SEGMENT ZBROJENIOWY”
Termin: 10-12 grudnia 2014 r
Komunikat nr 1
X Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa 2014
W dniach 15 - 18 września 2014 w Zamku Ryn na Mazurach odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa pn. "Naukowe aspekty techniki uzbrojenia i bezpieczeństwa". Jest to kolejna z cyklu konferencja uzbrojeniowa organizowana wspólnie przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia i Instytut Techniki Uzbrojenia Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa WAT.
Komunikat nr 1   Komunikat nr 2   Strona  konferencji
Spotkanie ENNSA
European Network of National Safety Authorities on Ammunition

(4-6 czerwca 2014 r.)
Czytaj więcej...

I Międzynarodowa Konferencja "SNAJPER 2014"
"Działania specjalne w aspekcie bezpieczeństwa narodowego"

(2-4 czerwca 2014 r.)
Czytaj więcej...

XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna
"Problemy rozwoju, produkcji i eksploatacji techniki uzbrojenia"

(11-14 czerwca 2013 r.)
Czytaj więcej...