Szkolenie parlamentarzystów w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia

0:00

16 czerwca 2026 roku w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia odbyła się część jednodniowego szkolenia dla parlamentarzystów i przedstawicieli rządu realizowanego przez Akademię Sztuki Wojennej.

Część praktyczna szkolenia obejmowała naukę bezpiecznej obsługi broni oraz doskonalenie technik strzeleckich. Kluczowym elementem programu był trening z wykorzystaniem zaawansowanego systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”. System „Śnieżnik” pozwolił parlamentarzystom doświadczyć złożonych, dynamicznych sytuacji taktycznych.