W dniach 9–11 czerwca 2026 r. w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia (WITU) w Zielonce odbyła się konferencja pt. „Działania Specjalne w Aspekcie Bezpieczeństwa Narodowego SNAJPER”. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Ekspertów Bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej (SEBRP) i zgromadziło szerokie grono specjalistów z kraju i zagranicy – przedstawicieli wojska, przemysłu obronnego oraz środowisk eksperckich.
Konferencja stanowiła platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze nowoczesnych systemów snajperskich, technologii wsparcia działań specjalnych oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa narodowego. Program obejmował zarówno wystąpienia teoretyczne, jak i praktyczne prezentacje oraz pokazy poligonowe.
Wydarzenie stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń, nawiązywania współpracy oraz prezentacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych wspierających bezpieczeństwo narodowe.










